Details, Fiction and laparoskopik ve histeroskopik cerrahi

Bozulan damarlardan gelen kan daha sonra karın boşluğunda Douglas boşluğuna akar ve burada birikir. Bu durumda tubal abortus six. ve eight. haftalar arasında gerçekleşir.

Yapılacak herhangi bir hamilelik testinin sonucu pozitif olacaktır. Ancak yine de dış gebelik normal bir şekilde devam edemez.

Karnın tek tarafında meydana gelen sert ağrı, bıçak saplanmasına benzer ağrı, kilo kaybı, baş dönmesi ve bayılma da dış gebeliğin diğer belirti ve semptomları arasındadır.

İki ay sonra şiddetli kasık ağrısı ile hastanrye gittiğimde hcg degeri tekrar 600e çıkmış. Akşam eve geldiğimde adet kanaması gibi bir kanamam oldu ağrım geçti. İc kanama geçirme ihtimalim var mı? Bu hcg değeri tekrar düşer mi

Sosyal hesap ile giriş yap Google Twitter Fb Apple Şifre Yenileme Şifre yenileme bağlantısını gönderebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyacımız var.

Dış gebeliğin belirli bir sebebi yoktur. Her kadının anatomik yapısı farklı olduğu için dış gebeliği tetikleyecek unsurlar da farklılık gösterir. Ancak kadınlarda dış gebeliğe neden olabilecek faktörler genel olarak şu şekildedir;

Chlamydia trachomatis, fallop tüplerinin tıkanmasına veya tıkanmasına neden olan çok yaygın bir enfeksiyondur. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar Ayrıntılar Burada da döllenmiş yumurtanın taşınmasının bozulmasıyla doğrudan ilişkilidir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

Karın ağrısı: Dış gebelikte, karın ağrısı genellikle pelvik bölgede yoğunlaşır. Ağrı şiddetli olabilir ve zamanla artabilir.

Bir tarafta veya her iki tarafta da bıçak saplanır tarzda veya kramp şeklinde ağrı hissedilebilir.

Bu nedenle, dış gebelik durumu tıbbi müdahale gerektirir ve acil bir şekilde tedavi edilmelidir.

Dış gebelik tedavisinde doğru bir uzmanla yerinde bir teşhis ve tanı konması şarttır. Dış gebeliğin teşhisi iki farklı yönteme başvurularak gerçekleştirilmektedir. İlk olarak idrar ve kan testlerinde hamile olduğu saptanan kadınlarda ultrasonla muayeneye başvurulur.

Dış gebelik rahime ulaşamadan yumurtanın tüplerde tutunması ile olmaktadır. Gelişemeyeceği ortamda anneyi tehlikeye atmaktadır.

Dış gebelik, herhangi bir gebeliği etkileyebilir. Tedavi sırasında tüpün korunup korunmadığına, yumurtalıklara veya rahminize zarar verilip verilmediğine bağlı olarak, doğal olarak hamile kalma şansınız etkilenebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *